вступ(3) Library Functions Manual вступ(3)

НАЗВА

intro — вступ до функцій бібліотеки

ОПИС

У розділі 3 підручника описано усі функції бібліотеки, окрім функцій бібліотеки (обгорток системних викликів), які описано у розділі 2, який присвячено реалізаціям системних викликів.

Багато з функцій, які описано у розділі, є частиною стандартної бібліотеки мови C (libc). Деякі функції є частиною інших бібліотек (наприклад, бібліотеки math, libm або бібліотеки реального часу, librt). Для таких бібліотек на сторінці підручника буде зазначено параметр компонувальника, який потрібен для компонування з відповідною бібліотекою (наприклад, -lm та -lrt, відповідно, для згаданих вище бібліотек).

У деяких випадках програмісту слід визначити макрос перевірки наявності можливостей для отримання оголошення функції з файла заголовків, вказаного у розділі КОРОТКИЙ ОПИС сторінки підручника. (Де це потрібно, цей макрос перевірки наявності можливостей має бути визначено до включення будь-яких файлів заголовків.) У таких випадках потрібний макрос описано на відповідній сторінці підручника. Щоб дізнатися більше про макроси перевірки наявності можливостей, зверніться до сторінки feature_test_macros(7).

Підрозділи

Розділ 3 цього підручника упорядковано за підрозділами, які відповідають складній структурі стандартної бібліотеки C та багатьох її реалізацій:

3const
3head
3type

Ця складна історія часто робить його поганим прикладом у дизайні, реалізації та представленні.

З ідеальних умов, бібліотеку для мови C має бути спроєктовано так, щоб кожен файл заголовка представляв інтерфейс до відповідного модуля програмного забезпечення. Він має надавати невеличку кількість оголошень функцій і відкривати лише ті типи даних або сталі, які потрібні для користування цими функціями. Разом це називають API або програмним інтерфейсом. Типи і сталі, які спільно використано у декількох програмних інтерфейсах, має бути розташовано у файлах заголовків, які не оголошують жодної функції. Таке упорядковування надає змогу документувати модуль C коротко, один файл заголовків — одна сторінка підручника. Такий підхід поліпшує зручність читання та доступність документації до бібліотеки, а отже, зручніть користування програмним забезпеченням.

СТАНДАРТИ

У цьому розділі у викликах використано певні терміни та скорочення, які позначають варіанти і стандарти UNIX. Див. standards(7).

ПРИМІТКИ

Автори і умови авторських прав

Дані щодо авторів і умов авторських прав наведено у заголовку початкового коду сторінки підручника. Зауважте, що для різних сторінок ці дані можуть бути різними!

ДИВ. ТАКОЖ

intro(2), errno(3), capabilities(7), credentials(7), environ(7), feature_test_macros(7), libc(7), math_error(7), path_resolution(7), pthreads(7), signal(7), standards(7), system_data_types(7)

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

31 жовтня 2023 року Linux man-pages 6.06