APROPOS(1) | Утиліти переглядача довідки | APROPOS(1) |
ІМʼЯ
apropos - шукати в назвах та описах сторінок довідки
СИНОПСИС
apropos [-dalv?V] [-e|-w|-r] [-s список] [-m система[,...]] [-M шлях] [-L локаль] [-C файл] ключове слово ...
ОПИС
Кожна сторінка довідки має короткий опис, який можна знайти всередині неї. Команда apropos шукає в описах входження заданого ключового слова.
ключове слово зазвичай є регулярним виразом, якщо використовується опція (-r), або може містити знаки шаблону (-w), або точно відповідати ключовому слову (-e). Використання цих опцій може вимагати цитування ключового слова або екранування (\) спеціальних символів, щоб зупинити їх інтерпретацію оболонкою.
Стандартні правила відповідності дозволяють здійснювати порівняння з імʼям сторінки та межами слів у описі.
База даних, яку шукає apropos, оновлюється програмою mandb. Залежно від вашої установки, це може бути запущено періодичною cron-задачею або потрібно запустити вручну після встановлення нових сторінок довідки.
ПАРАМЕТРИ
- -d, --debug
- Вивести інформацію для налагодження.
- -v, --verbose
- Вивести деталізовані попереджувальні повідомлення.
- -r, --regex
- Інтерпретувати кожне ключове слово як регулярний вираз. Це стандартна поведінка. Кожне ключове слово буде збігатися з назвами сторінок та описами незалежно. Воно може збігатися з будь-якою частиною обох. Збіг не обмежується межами слів.
- -w, --wildcard
- Інтерпретувати кожне ключове слово як шаблон, що містить маски стилю оболонки. Кожне ключове слово буде порівнюватися з назвами сторінок та описами незалежно. Якщо також використовується --exact, тоді збіг знайдеться лише у випадку, якщо розширене ключове слово відповідає цілій назві сторінки або опису. В іншому випадку дозволено також збігатися на межах слів у описі.
- -e, --exact
- Кожне ключове слово буде точно збігатися з назвами сторінок та описами.
- -a, --and
- Показувати тільки елементи, які відповідають усім наданим ключовим словам. За замовчуванням показуються елементи, які відповідають будь-якому ключовому слову.
- -l, --long
- Не обрізати вивід до ширини терміналу. Зазвичай, вивід буде обрізано до ширини терміналу для уникнення неприємних результатів від погано написаних розділів NAME.
- -s список, --розділи=список, --розділ=список
- Шукати тільки вказані розділи довідника. список - це список розділів, розділених комами або двокрапками. Якщо запис у списку є простим розділом, наприклад "3", то виведений список описів буде включати сторінки в розділах "3", "3perl", "3x" і т.д.; якщо ж запис у списку має розширення, наприклад "3perl", то список буде включати лише сторінки з точної частини розділу довідника.
- -m система[,...], --systems=система[,...]
- Якщо ця
система
має доступ
до описів
сторінок
керівництва
інших
операційних
систем, то
у них можна
шукати за
допомогою
цієї опції.
Для пошуку
у описах
сторінок
керівництва
NewOS
використовуйте
опцію -m NewOS.
Вказана система може бути комбінацією назв операційних систем розділених комами. Для включення пошуку описів whatis вбудованої операційної системи, додайте назву системи man у рядок аргументів. Ця опція перевизначить змінну середовища $SYSTEM.
- -M шлях, --manpath=шлях
- Вкажіть альтернативний набір ієрархій сторінок довідки для пошуку, розділених двокрапками. За замовчуванням, apropos використовує змінну середовища $MANPATH, якщо вона не пуста або не встановлена, у цьому випадку програма визначить відповідний manpath на основі вашої змінної середовища $PATH. Ця опція перезаписує вміст $MANPATH.
- -L локаль, --locale=локаль
- Зазвичай програма apropos визначатиме вашу поточний локаль шляхом виклику функції Сі setlocale(3), яка досліджує різні змінні середовища, можливо, включаючи $LC_MESSAGES та $LANG. Щоб тимчасово перекрити визначене значення, скористайтеся цією опцією для безпосереднього надання рядка локалі програмі apropos. Зверніть увагу, що вона не почне діяти до тих пір, поки фактично не почнеться пошук сторінок. Виводи такого типу, як повідомлення про допомогу, завжди будуть показуватися у попередньо визначеній локалі.
- -C файл, --config-file=файл
- Використовуйте цей користувацький файл конфігурації замість типового у ~/.manpath).
- -?, --help
- Надрукувати повідомлення довідки та вийти.
- --usage
- Надрукувати коротке повідомлення про використання та вийти.
- -V, --version
- Показати інформацію про версію.
СТАТУС ВИХОДУ
- 0
- Успішне виконання програми.
- 1
- Помилка використання, синтаксису або файлу конфігурації.
- 2
- Операційна помилка.
- 16
- Нічого не знайдено, що б відповідало зазначеним критеріям.
СЕРЕДОВИЩЕ
- SYSTEM
- Якщо встановлено $SYSTEM, це матиме такий же ефект, як і якби вона була зазначена як аргумент для опції -m.
- MANPATH
- Якщо
встановлено
змінну $MANPATH,
її
значення
інтерпретується
як шлях
пошуку
ієрархії
сторінок
довідки,
розділений
двокрапками.
Дивіться розділ ШЛЯХ ПОШУКУ у manpath(5) щодо поведінки за замовчуванням і подробиць того, як обробляється ця змінна середовища.
- MANWIDTH
- Якщо встановлено змінну $MANWIDTH, її значення використовується як ширина терміналу (див. опцію --long). Якщо вона не встановлена, ширина терміналу буде розрахована за допомогою значення змінної $COLUMNS, а також за допомогою ioctl(2), якщо він доступний, або, у випадку невдачі, буде використовуватися 80 символів.
- POSIXLY_CORRECT
- Якщо встановлено $POSIXLY_CORRECT, навіть у значення null, за замовчуванням пошук apropos буде виконуватися як розширений регулярний вираз (-r). Сьогодні це є стандартною поведінкою.
ФАЙЛИ
- /usr/share/man/index.(bt|db|dir|pag)
- Традиційний глобальний кеш індексу бази даних.
- /var/cache/man/index.(bt|db|dir|pag)
- Сумісний з FHS глобальний кеш індексу бази даних.
- /usr/share/man/.../whatis
- Традиційна текстова база даних whatis.
ДИВ. ТАКОЖ
АВТОР
Wilf. (G.Wilford@ee.surrey.ac.uk). Fabrizio Polacco (fpolacco@debian.org). Colin Watson (cjwatson@debian.org).
ПОМИЛКИ
https://gitlab.com/man-db/man-db/-/issues
https://savannah.nongnu.org/bugs/?group=man-db
2025-05-02 | 2.13.1 |