CHOWN(1) Команди користувача CHOWN(1)

НАЗВА

chown — зміна власника і групи файла

КОРОТКИЙ ОПИС

chown [ПАРАМЕТР]... [ВЛАСНИК][:[ГРУПА]] ФАЙЛ...
chown [ПАРАМЕТР]... --reference=ЗФАЙЛ ФАЙЛ...

ОПИС

Цю сторінку підручника присвячено версії GNU chown. chown змінює користувача і/або групу власників кожного заданого файла. Якщо вказано лише власника (ім'я користувача або числовий ідентифікатор користувача), цей користувач стане власником усіх заданих файлів, а групу файлів змінено не буде. Якщо після власника вказано двокрапку і назву групи (або числовий ідентифікатор групи) без пробілу між ними, також буде змінено належність файлів до групи. Якщо після імені користувача вказано двокрапку, але не вказано групи, користувач стане власником файлів, а групу файлів буде змінено на групу входу до системи користувача. Якщо вказано двокрапку і групу, але пропущено користувача-власника, буде змінено лише групу; у цьому випадку chown працює як замінник chgrp. Якщо вказано лише двокрапку або взагалі не вказано операнда, не буде змінено ні користувача, ні групу файлів.

ПАРАМЕТРИ

Змінити власника і/або групу для кожного з ФАЙЛів на ВЛАСНИКА і/або ГРУПУ. З параметром --reference, змінити власника і групу всіх ФАЙЛів на значення ЗФАЙЛа.

як verbose, але повідомляти, лише якщо справді внесена зміна
придушити більшість повідомлень про помилки
вивести діагностичні дані для кожного з оброблених файлів
обробити ціль кожного символічного посилання (типова поведінка), а не на саме символічне посилання
працювати із символічними посиланнями, а не файлами, на які вони посилаються (діє лише на системі з підтримкою зміни прав власності символічних посилань)
змінює власника та/або групу кожного файла, лише якщо поточний власник та/або група відповідає вказаному виразу. Як група, так і власник можуть бути пропущені, у цьому випадку відповідність атрибута не обов'язкова.
не обробляти «/» особливим чином (типова поведінка)
не виконувати рекурсивної обробки «/»
використовувати власника та групу ЗФАЙЛа замість явного вказування ВЛАСНИКА:ГРУПИ. Значення ЗФАЙЛа завжди буде розіменовано.
обробляти файли і каталоги рекурсивно

Наведені нижче параметри змінюють спосіб переходу ієрархією каталогів при використанні параметра -R. Якщо вказано декілька цих параметрів, працюватиме лише останній із вказаних.

якщо аргументом командного рядка є символічне посилання на каталог, перейти за ним
переходити за усіма символічними посиланнями на каталог, які буде виявлено
не переходити за жодним символічним посиланням (типова поведінка)
відображає довідку і виходить
виводить інформацію про версію і виходить

Власник не змінюється, якщо він не вказаний у аргументі. Група також не змінюється, якщо не вказана; але якщо після символьного ВЛАСНИКА стоїть знак ':', вважається зміна групи на основну групу поточного користувача. ВЛАСНИК та ГРУПА можуть бути як числовими, так і символьними.

ПРИКЛАДИ

Змінити власника /u на користувача «root».
Те саме, але також змінити групу на «staff».
Змінити власника /u та усіх файлів, які там містяться, на користувача «root».

АВТОР

Авторами програми є David MacKenzie та Jim Meyering.

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Мережева довідка GNU coreutils: https://www.gnu.org/software/coreutils/
Повідомляйте про будь-які помилки в перекладі на https://translationproject.org/team/

АВТОРСЬКІ ПРАВА

Авторські права © 2023 Free Software Foundation, Inc. Ліцензія GPLv3+: GNU GPL версії 3 або пізнішої https://gnu.org/licenses/gpl.html.
Це вільне програмне забезпечення: Ви можете вільно змінювати і розповсюджувати його. БЕЗ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ, в межах, дозволених законом.

ДИВ. ТАКОЖ

chown(2)

Повна документація: https://www.gnu.org/software/coreutils/chown
або доступна локально через виклик info '(coreutils) chown invocation'

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

Січень 2024 року GNU coreutils 9.4