UUID(3) Підручник програміста UUID(3)

НАЗВА

uuid — бібліотека сумісних із DCE для роботи із універсальними унікальними ідентифікаторами

КОРОТКИЙ ОПИС

#include <uuid.h>

ОПИС

Бібліотеку UUID використовують для створення унікальних ідентифікаторів для об'єктів, доступ до яких можна здійснювати поза локальною системою. Ця бібліотека створює UUID, які є сумісними із створеними програмою uuidgen(1) з середовища для розподілених обчислень (DCE) Фундації вільного програмного забезпечення (OSF).

Створені цією бібліотекою UUID можна обґрунтовано вважати унікальними у межах операційної системи і унікальним серед усіх систем. Ними можна скористатися, наприклад, для створення унікальних кук HTTP між декількома вебсерверами без обміну даними між серверами і без застережень щодо конфлікту назв.

ВІДПОВІДНІСТЬ

Ця бібліотека створює UUID, які є сумісними з DCE 1.1 OSF і засновані на хешах UUID V3 і V5 і сумісні з RFC-4122 https://tools.ietf.org/html/rfc4122.

АВТОРИ

Theodore Y. Ts’o

ДИВ. ТАКОЖ

uuid_clear(3), uuid_compare(3), uuid_copy(3), uuid_generate(3), uuid_is_null(3), uuid_parse(3), uuid_time(3), uuid_unparse(3)

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на https://github.com/util-linux/util-linux/issues.

ДОСТУПНІСТЬ

libuuid є частиною пакунка util-linux, починаючи з версії 2.15.1. Пакунок можна отримати з Linux Kernel Archive https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1