CHFN(1) | Команди користувача | CHFN(1) |
НАЗВА
chfn - зміна даних щодо вашого відбитка
КОРОТКИЙ ОПИС
chfn [-f full-name] [-o office] [-p office-phone] [-h home-phone] [-u] [-V] [username]
ОПИС
chfn використовують для зміни даних відбитка. Ці відомості зберігаються у файлі /etc/passwd; за їхній показ відповідає програма finger. У версії для Linux програма finger виводить чотири елементи даних, які може бути змінено chfn: справжнє ім’я, номер робочої кімнати та телефону та домашній телефон.
Будь-який з чотирьох елементів даних можна вказати у рядку команди. Якщо у рядку команди не надано жодних даних, chfn переходить у інтерактивний режим.
В інтерактивному режимі chfn надсилає запит щодо кожного з полів даних. У рядку запиту ви можете вказати нові відомості або просто натиснути Enter, щоб лишити вміст поля незмінним. Введіть ключове слово «none», щоб лишити поле порожнім.
У chfn передбачено підтримку нелокальних записів (kerberos, LDAP тощо), якщо програму скомпоновано з libuser. Якщо ж такого компонування не відбувалося, скористайтеся ypchfn(1), lchfn(1) або будь-якими іншими реалізаціями для нелокальних записів.
ПАРАМЕТРИ
-f, --full-name ім’я-повністю
-o, --office офіс
-p, --office-phone офісний-телефон
-h, --home-phone домашній-телефон
-u, --help
-V, --version
ЗАПИСИ ФАЙЛА НАЛАШТУВАНЬ
chfn читає дані з файла налаштувань /etc/login.defs (див. login.defs(5)). Зауважте, що файл налаштувань може бути частиною іншого пакунка (наприклад shadow-utils). Наступні записи налаштувань стосуються chfn:
CHFN_RESTRICT рядок
Булеве значення "yes" означає, що програма може змінювати вміст полів офісу, офісного телефону та домашнього телефону, а булеве значення "no" означає, що також можна змінювати вміст поля імені.
Іншим способом задання придатних до зміни полів є абревіатури: f = ім’я повністю, r = офіс (кімната), w = офісний (робочий) телефон, h = домашній телефон. Наприклад, CHFN_RESTRICT "wh" надає змогу змінювати номери робочого і домашнього телефонів.
Якщо CHFN_RESTRICT не визначено, усі дані відбитка будуть придатними лише до читання. Це типовий варіант.
СТАН ВИХОДУ
Повертає 0, якщо дію виконано успішно, 1, якщо дію не вдалося виконати або у команді було виявлено синтаксичну помилку.
АВТОРИ
Salvatore Valente <svalente@mit.edu>
ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ
ЯК НАДІСЛАТИ ЗВІТ ПРО ВАДИ
Для звітування щодо вад скористайтеся системою стеження за вадами https://github.com/util-linux/util-linux/issues
ДОСТУП ДО ПРОГРАМИ
Програма chfn є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з архіву ядра Linux https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.
2025-03-29 | util-linux 2.41 |