UL(1) Команди користувача UL(1)

НАЗВА

ul — виконання підкреслювання

КОРОТКИЙ ОПИС

ul [параметри] [файл...]

ОПИС

ul читає іменовані файли (або дані зі стандартного джерела вхідних даних, якщо файлів не вказано) і перетворює підкреслювання на послідовності, які вказують підкреслювання для використаного термінала, який вказано змінною середовища TERM. Буде прочитано базу даних terminfo для визначення відповідних послідовностей для підкреслювання. Якщо термінал нездатний до підкреслювання або може працювати у надзвичайному режимі, буде використано саме цей режим. Якщо термінал здатний до перекреслювання символів або обробляє підкреслювання автоматично, ul працює так само як cat(1). Якщо термінал нездатний до підкреслювання, підкреслювання буде проігноровано.

ПАРАМЕТРИ

-i, --indicated

Підкреслювання позначається окремим рядком, який складається з відповідних дефісів «-»; це корисно, якщо ви хочете подивитися на підкреслювання, яке є у коді вхідного потоку даних nroff на терміналі crt.

-t, -T, --terminal термінал

Перевизначає значення змінної середовища TERM вказаним типом термінала.

-h, --help

Вивести текст довідки і завершити роботу.

-V, --version

Вивести дані щодо версії і завершити роботу.

СЕРЕДОВИЩЕ

Використано таку змінну середовища:

TERM

Для встановлення зв'язку між пристроєм термінала та його описом можливостей використано змінну TERM (див. terminfo(5)). Значення TERM встановлюють під час входу до системи. Ним є або типовий тип термінала, який визначено в /etc/ttys, або визначене під час процедури входу користувачем значення з файла login користувача (див. setenv(3)).

ЖУРНАЛ

Команда ul з'явилася у 3.0BSD.

ВАДИ

nroff, зазвичай, виводить послідовність символів повернення та підкреслювання, які перемішано із текстом, який слід підкреслити. Ніяких спроб оптимізувати зворотних рух у такому коді немає.

ДИВ. ТАКОЖ

colcrt(1), login(1), man(1), nroff(1), setenv(3), terminfo(5)

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на https://github.com/util-linux/util-linux/issues.

ДОСТУПНІСТЬ

ul є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1