PARTED(8) Посібник для GNU Parted PARTED(8)

НАЗВА

parted - програма маніпулювання розділами

КОРОТКИЙ ОПИС

parted [параметри] [пристрій [команда [параметри...]...]]

ОПИС

parted — це програма для маніпулювання розділами дисків. Вона підтримує багато різних форматів таблиць розділів, враховуючи MS-DOS і GPT. Вона зручна для створення простору для нової операційної системи, переорганізації використання диска і копіювання даних на нові тверді диски.

Ця сторінка підручника коротко описує parted. Повна документація розповсюджується з пакунком у форматі GNU Info.

ПАРАМЕТРИ

відображає повідомлення довідки
виводить список розділів на всіх блоках пристроїв
відображає вивід для розпізнавання машиною
відображає виведення в JSON
ніколи не запитувати про втручання користувача
автоматично відповідає "fix" для винятків у режимі скрипту
відображає версію
Вказати вирівнювання для новостворених розділів, правильними типами вирівнювання є:
Використовувати мінімальне вирівнювання дозволене типом диску.
Вирівнювати розділи за циліндрами.
Використовувати мінімальне вирівнювання відповідно до інформації про топологію диска. Це і значення opt використовують інформацію зі схеми, надану диском, щоб узгодити адреси таблиці логічних розділів із фактичними фізичними блоками на дисках. Мінімальне значення — це мінімальне вирівнювання, необхідне для належного вирівнювання розділу за фізичними блоками, що дозволяє уникнути погіршення продуктивності.
Використовуйте оптимальне вирівнювання відповідно до інформації про топологію диска. Це вирівнюється з кратним розміром фізичного блоку таким чином, що гарантує оптимальну продуктивність.

КОМАНДИ

[пристрій]
Блок пристрою, що буде використовуватися. Якщо не вказано, parted використовуватиме перший знайдений блок пристрою.
[команда [параметри]]
Визначає команду, яка буде виконуватися. Якщо команду не вказано, parted запропонує рядок запиту команди. Можливі команди:
Виводить загальну довідку або довідку для команди, якщо вказана.
Перевірити чи розділ задовольняє вирівнювання обмежене типом. Типом може бути "minimal" або "optimal".
Створити нову позначку диска (таблицю розділів) типу тип-позначки. Типом-позначки повинен бути один з: "aix", "amiga", "bsd", "dvh", "gpt", "loop", "mac", "msdos", "pc98" або "sun".
Створює новий розділ. Тип-розділу може визначатися лише для таблиць розділів msdos і dvh, це повинен бути один з: "primary", "logical" або "extended". Назва вимагається для таблиць розділів GPT і тип-фс необовʼязковий. Типом-фс може бути один з "btrfs", "ext2", "ext3", "ext4", "fat16", "fat32", "hfs", "hfs+", "linux-swap", "ntfs", "reiserfs", "udf" або "xfs".
Задає назву назва для розділу. Цей параметр працює лише для позначок диску Mac, PC98 і GPT. За необхідності назву можна оточити подвійними лапками. І залежно від оболонки, може бути потреба взяти в одинарні лапки, щоб оболонка не видаляла подвійні лапки.
Відображає таблицю розділів. Тип-виведення необовʼязковий і може бути одним із: devices, free, list або all.
Вийти з parted.
Відновити загублений розділ, який знаходився десь між початком і кінцем. Якщо розділ знайдено, parted запитує, чи створити запис для нього у таблиці розділів.
Змінити кінцеву позицію розділу. Зверніть увагу, що це не змінює жодної наявної файлової системи в розділі.
Видалити розділ.
Обрати пристрій як поточний пристрій для редагування. Пристрій, зазвичай, має бути пристроєм твердого диска Linux, але може бути розділом, програмним пристроєм raid або, за необхідності, логічним томом LVM.
Змінює стан прапорця розділу на стан. Підтримувані прапорці: "boot", "root", "swap", "hidden", "raid", "lvm", "lba", "legacy_boot", "irst", "msftres", "esp", "chromeos_kernel", "bls_boot", "linux-home", "no_automount", "bios_grub" і "palo". Станом має бути або "on", або "off".
Вказати одиницю як одиницю для відображення розташувань і розмірів, і для інтерпретації тих, які надає користувач, якщо вони не доповнені явною одиницею. одиницею може бути одна з наступних: "s" (сектори), "B" (байти), "kB", "MB", "KiB", "MiB", "GB", "GiB", "TB", "TiB", "%" (відсотки від розміру пристрою), "cyl" (циліндри), "chs" (циліндри, заголовки, сектори) або "compact" (мегабайти для введення і зрозуміла людині форма виведення).
Змінити стан прапорця розділу.
У MS-DOS встановити для типу або ідентифікатора розділу розділ значення ідентифікатор. Діапазоном значень аргументу ідентифікатор є значення від «0x01» до «0xff». У GPT встановити uuid типу розділу розділ у значення uuid.
Змінює прапорець диску на стан. Прапорцем може бути або "on", або "off". Деякі або всі ці прапорці доступні залежно від того, яку позначку диска використовувати. Підтримувані прапорці: "pmbr_boot" для GPT дозволяє прапорець завантаження на, захищеному GPT, розділі MBR.
Перемикає стан прапорця диску.
Відображає інформацію про версію і повідомлення про авторські права.

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Повідомляйте про вади на <bug-parted@gnu.org>

ДИВ. ТАКОЖ

fdisk(8), mkfs(8), Програма parted повністю задокументована у форматі info(1) підручника GNU partitioning software.

АВТОР

Цю сторінку підручника написав Timshel Knoll <timshel@debian.org> для системи Debian GNU/Linux (але може використовуватися й на інших).

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Andrij Mizyk <andmizyk@gmail.com> і Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

28 вересня 2021 року parted