kate(1) Інструкція користувача Kate kate(1)

НАЗВА

kate - Текстовий редактор з додатковими можливостями від KDE

КОРОТКИЙ ОГЛЯД

kate [-s, --start назва] [--startanon] [-n, --new] [-b, --block] [-p, --pid pid] [-e, --encoding назва] [-l, --line рядок] [-c, --column позиція] [-i, --stdin] [--tempfile] [файл]

ОПИС

Kate — це текстовий редактор з додатковими можливостями для KDE.

Крім того, Kate надає у розпорядження інших програм частину редактора під назвою KWrite.

Серед багатьох можливостей Kate: придатне для налаштування підсвічування синтаксису для мов програмування від C і C++ до HTML і скриптів bash, можливість створювати і підтримувати проєкти, багатодокументний інтерфейс (MDI) і вбудований емулятор термінала.

Але Kate є не лише редактором для програмістів. Закладена у програму можливість відкриття одразу декількох файлів робить її ідеальною для редагування багатьох файлів налаштування UNIX®. Наприклад, цей документ було написано у Kate.

ПАРАМЕТРИ

-s, --start назва

Відкриває Kate на вказаному сеансі.

--startanon

Запустити Kate у новому анонімному сеансі з параметром -n

-n, --new

Примусово запустити новий екземпляр Kate (буде проігноровано, якщо було використано параметр start, а вказаний сеанс Kate уже було відкрито). Буде використано, якщо ви не вкажете ніяких параметрів і ніяких адрес URL.

-b, --block

За використання вже запущеного екземпляра Kate, заблокувати дії у ньому до завершення його роботи, якщо надійшов наказ відкрити певні адреси URL.

-p, --pid pid

Повторно використовувати лише екземпляр kate з вказаним pid (буде проігноровано, якщо було використано параметр start, а вказаний сеанс Kate уже було відкрито).

-e, --encoding назва

Вкажіть кодування для файла, який відкриваєте.

Ви можете скористатися цим параметром, наприклад, для примусового відкриття файла у форматі utf-8. (Список можливих кодувань, якщо він вам потрібен, можна отримати за допомогою команди iconv -l.)

-l, --line рядок

Перейти до вказаного рядка.

-c, --column позиція

Перейти до вказаної позиції у рядку.

-i, --stdin

Читати вміст stdin.

--tempfile

Файли/адреси відкриті програмою буде вилучено після використання.

файл

Файл, який слід відкрити.

ПРОЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

З докладнішою документацією для користувачів ви можете ознайомитися за адресою help:/kate (або введіть цю адресу URL у рядок адреси Konqueror, або виконайте команду khelpcenterhelp:/kate з командного рядка).
kf5options(7)
qt5options(7)
Додаткові відомості можна знайти на вебсайті Kate[1].

ПРИКЛАДИ

Щоб відкрити файл з назвою source.cpp на позиції 15, рядка 25, у відкритому вікні Kate, скористайтесь командою:

kate-c 15-l 25source.cpp

Якщо у вашому розпорядженні є активне інтернет-з’єднання, ви можете скористатися мережевою прозорістю дій у KDE для того, щоб відкрити файл з сайта FTP. Якщо ви не маєте дозволу на запис на віддаленому сервері, файл буде відкрито у режимі лише для читання, програма запитає вас про локальну назву файла, коли ви зберігатимете файл після внесення змін. Якщо у вас є доступ на запис, змінити буде збережено безпосередньо до файла у мережі.

kateftp://ftp.kde.org/pub/kde/README

АВТОРИ

Супровідником Kate є Christoph Cullmann <cullmann@kde.org>. Повний список авторів та учасників розробки ви можете знайти у повному підручнику, про який ми згадували раніше.

АВТОР

Lauri Watts <lauri@kde.org>

Автор.

ПРИМІТКИ

1.
вебсайті Kate
12 липня 2021 року KDE Gear KDE Gear 21.08