WALL(1) Команди користувача WALL(1)

НАЗВА

wall — написання повідомлень усім користувачам

КОРОТКИЙ ОПИС

wall [-n] [-t час-очікування] [-g група] [повідомлення | файл]

ОПИС

wall показує повідомлення, або вміст файла, або (якщо не вказано ні того, ні іншого) дані зі стандартного джерела вхідних даних на терміналах усіх користувачів, які працюють у системі. Команда переноситиме усі рядки, довжина яких перевищуватиме 79 символів. Короткі рядки буде доповнено пробілами до 79 символів. Команда завжди додає символ повернення каретки і перенесення рядка наприкінці кожного з рядків повідомлення.

Писати повідомлення на термінали користувачів, які налаштували систему так, щоб відмовляти в отриманні повідомлень, або користуються програмою, яка автоматично відмовляє у показі повідомлень, може лише надкористувач.

У читанні з файла буде відмовлено, якщо виклик програми здійснено не від імені надкористувача і для програми встановлено set-user-ID або set-group-ID.

ПАРАМЕТРИ

-n, --nobanner

Придушити банер.

-t, --timeout час-очікування

Полишити спроби надсилання на термінали, якщо мине час-очікування секунд. Значенням час-очікування має бути додатне ціле число. Типовим є значення у 300 секунд, яке лишилося з часів, коли користувачі використовувати термінали на модемному з'єднанні.

-g, --group група

Обмежити виведення повідомлення учасниками групи, яку вказано аргументом група. Аргументом може бути назва групи або GID.

-h, --help

Вивести текст довідки і завершити роботу.

-V, --version

Вивести дані щодо версії і завершити роботу.

ПРИМІТКИ

Деякі сеанси, зокрема wdm(1x), у яких на початку даних ut_type utmp(5) міститься символ «:» не отримають повідомлення від wall. Так зроблено, щоб уникнути помилок запису.

ЖУРНАЛ

Команда wall з'явилася у версії 7 AT&T UNIX.

ДИВ. ТАКОЖ

mesg(1), talk(1), write(1), shutdown(8)

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на https://github.com/util-linux/util-linux/issues.

ДОСТУПНІСТЬ

wall є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1