hosts(5) File Formats Manual hosts(5)

НАЗВА

hosts — статична таблиця пошуку для назв вузлів

КОРОТКИЙ ОПИС

/etc/hosts

ОПИС

На цій сторінці підручника подано опису формату файла /etc/hosts. Цей файл є простим текстовим файлом, які пов'язує IP-адреси із назвами вузлів, по одному рядку на IP-адресу. Для кожного вузла має бути один рядок із такими даними:

IP_адреса канонічна_назва_вузла [альтернативи...]

IP-адреса може бути адресою IPv4 або IPv6. Поля запису можна відокремлювати довільною кількістю пробілів і/або символів табуляції. Текст від символу «#» і до кінця рядка вважається коментарем — його буде проігноровано. Назви вузлів можуть містити лише літери латинки і цифри, символи «мінус» («-») і крапки («.»). Вони мають починатися з літери і завершуватися літерою або цифрою. Необов'язкові альтернативи вказують для змінених назв, альтернативних варіантів написання, скорочених назв вузлів або типових назв вузлів (наприклад, localhost). Якщо потрібно, у вузла може бути два окремих записи у цьому файлі; по одному для кожної версії протоколу інтернету (IPv4 і IPv6).

Сервер Berkeley Internet Name Domain (BIND) реалізує сервер назв інтернету для систем UNIX. Він розширює можливості і замінює собою файл /etc/hosts або пошук назв вузлів і вивільняє вузол мережі від залежності від актуальності і повноти /etc/hosts.

У сучасних системах, хоча таблицю вузлів замінено на DNS, нею усе ще користуються для виконання таких завдань:

самоналаштовування
У більшості систем є мала таблиця вузлів, що містить дані щодо назв і адрес для важливих вузлів у локальній мережі. Це корисно, якщо DNS не запущено, наприклад, під час завантаження системи.
Сайти, які використовують NIS, використовують таблицю вузлів як вхідні дані для бази даних вузлів NIS. Хоча NIS можна використовувати з DNS, на більшості сайтів NIS усе ще використовують таблицю вузлів із записами для усіх локальних вузлів як резервний варіант.
ізольовані вузли
На дуже маленьких сайтах, які ізольовано від мережі, використовують таблицю вузлів замість DNS. Якщо локальні відомості змінюються нечасто, і мережу не з'єднано із інтернетом, у використанні DNS небагато переваг.

ФАЙЛИ

/etc/hosts

ПРИМІТКИ

Внесені до цього файла зміни, зазвичай, набувають чинності негайно, окрім випадків, коли файл кешовано програмами.

Нотатки щодо історії

Початковий формат таблиці вузлів було надано у RFC 952, хоча з того часу він змінився.

До появи DNS, таблиця вузлів була єдиним способом визначення назв вузлів у початковій версії інтернету. Справді, цей файл могло бути створено на основі офіційної бази даних вузлів, супровід якої здійснював Центр керування мережевою інформацією (NIC), хоча часто були потрібні зміни для підтримання актуальності списку через появу неофіційних альтернативних назв і/або невідомих вузлів. NIC більше не працює над супроводом файлів hosts.txt, хоча, пошукавши навколо, на час написання цього підручника (близько 2000), у WWW можна знайти старі файли hosts.txt. Автору вдалося знайти три таких файли з 92, 94 та 95 років.

ПРИКЛАДИ

# Наступні рядки є бажаними для вузлів із можливостями IPv4
127.0.0.1    localhost
# 127.0.1.1 is often used for the FQDN of the machine
# 127.0.1.1 часто використовують як повноцінну доменну адресу власного комп'ютера
127.0.1.1    thishost.example.org  thishost
192.168.1.10  foo.example.org    foo
192.168.1.13  bar.example.org    bar
146.82.138.7  master.debian.org   master
209.237.226.90 www.opensource.org
# Наступні рядки є бажаними для вузлів із можливостями IPv6
::1       localhost ip6-localhost ip6-loopback
ff02::1     ip6-allnodes
ff02::2     ip6-allrouters

ДИВ. ТАКОЖ

hostname(1), resolver(3), host.conf(5), resolv.conf(5), resolver(5), hostname(7), named(8)

Internet RFC 952

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

31 жовтня 2023 року Linux man-pages 6.06