XZDEC(1) XZ Utils XZDEC(1)

НАЗВА

xzdec, lzmadec — невеличкі розпакувальники .xz і .lzma

КОРОТКИЙ ОПИС

xzdec [параметр...] [файл...]
lzmadec [параметр...] [файл...]

ОПИС

xzdec є інструментом на основі liblzma, який призначено лише для розпаковування файлів .xz (і лише файлів .xz). xzdec призначено для того, щоб працювати як повноцінний замінник xz(1) у більшості типових ситуацій, де скрипт було написано для використання xz --decompress --stdout (і, можливо, декількох інших типових параметрів), для розпаковування файлів .xz. lzmadec є тотожним до xzdec, але у lzmadec передбачено підтримку файлів .lzma, замість файлів .xz.

Щоб зменшити розмір виконуваного файла, у xzdec не передбачено підтримки багатопотокової обробки та локалізації, а також читання параметрів зі змінних середовища XZ_DEFAULTS і XZ_OPT. У xzdec не передбачено підтримки показу проміжних даних щодо поступу: надсилання SIGINFO до xzdec не призводить ні до яких наслідків, але надсилання SIGUSR1 перериває процес, замість показу даних щодо поступу.

ПАРАМЕТРИ

Буде проігноровано для сумісності з xz(1). У xzdec передбачено підтримку лише розпаковування.
Буде проігноровано. Призначено для сумісності з xz(1). xzdec ніколи не створюватиме і ніколи не вилучатиме ці файли.
Буде проігноровано. Для сумісності з xz(1). xzdec завжди записує розпаковані дані до стандартного виведення.
Якщо цей параметр вказано один раз, нічого не станеться, оскільки xzdec ніколи не показуватиме жодних попереджень або нотаток. Вкажіть параметр двічі, щоб придушити повідомлення про помилки.
Буде проігноровано для сумісності із xz(1). xzdec ніколи не використовує стан виходу 2.
Вивести довідкове повідомлення і успішно завершити роботу.
Вивести номер версії xzdec та liblzma.

СТАН ВИХОДУ

0
Усе добре.
1
Сталася помилка.

xzdec не має жодних повідомлень із попередженнями, на відміну від xz(1), тому у xzdec стан виходу 2 не використовується.

ПРИМІТКИ

Користуйтеся xz(1), замість xzdec або lzmadec, для щоденних потреб. xzdec та lzmadec призначено лише для тих ситуацій, коли важливо мати меншу програму для розпаковування, ніж xz(1).

xzdec і lzmadec не такі вже і малі програми. Їхній розмір можна зменшити викиданням можливостей з liblzma під час збирання, але цього зазвичай не роблять для виконуваних файлів, які поширюються у типових, не вбудованих, дистрибутивах операційних систем. Якщо вам потрібний дуже мала програма для розпаковування .xz, варто скористатися XZ Embedded.

ДИВ. ТАКОЖ

xz(1)

Вбудовуваний XZ: https://tukaani.org/xz/embedded.html

2024-04-08 Tukaani