WHEREIS(1) Команди користувача WHEREIS(1)

НАЗВА

whereis — визначення місця виконуваних файлів, коду та сторінки підручника програми

КОРОТКИЙ ОПИС

whereis [параметри] [-BMS каталог... -f] назва...

ОПИС

whereis визначає місце зберігання виконуваних файлів, файлів із початковим кодом та файлів підручника для вказаних назв програм. З наданих назв буде спершу буде вилучено початкові компоненти шляху. Також буде оброблено префікси s., які є наслідком використання керування початковим кодом. Потім whereis спробує знайти бажану програму у стандартних каталогах Linux та каталогах, які вказано за допомогою змінних середовища $PATH і $MANPATH.

Обмеження пошуку (параметри -b, -m і -s) є накопичувальними і застосовуються до наступних взірців назва у командному рядку. Кожне нове обмеження пошуку скидає маску пошуку. Наприклад,

whereis -bm ls tr -m gcc

виконує пошук виконуваних файлів та сторінок підручника «ls» і «tr» і лише сторінок підручника «gcc».

Параметри -B, -M і -S скидають шляхи пошуку для наступних взірців назва. Наприклад,

whereis -m ls -M /usr/share/man/man1 -f cal

шукає сторінки підручника для «ls» в усіх типових каталогах, але для «cal» лише у каталозі /usr/share/man/man1.

ПАРАМЕТРИ

-b

Шукати виконувані файли.

-m

Шукати підручники.

-s

Шукати початковий код.

-u

Показувати назви команд лише для незвичайних записів. Команду називають незвичайною, якщо у неї не один запис для кожного явним чином заданого типу. Таким чином, 'whereis -m -u *' наказує вивести ті файли у поточному каталозі, у яких немає файла документації або є декілька файлів документації.

-B список

Обмежити місця, де whereis шукатиме виконувані файли, списком каталогів, які відокремлено пробілами.

-M список

Обмежити місця, де whereis шукатиме підручники та документацію у форматі info, списком каталогів, які відокремлено пробілами.

-S список

Обмежити місця, де whereis шукатиме файли з початковим кодом, списком каталогів, які відокремлено пробілами.

-f

Завершує список каталогів і вказує, що розпочато список назв файлів. Має бути використано, якщо використано будь-який з параметрів -B, -M або -S.

-l

Вивести список чинних шляхів пошуку, якими користується whereis. Якщо не вказано жодного з параметрів -B, -M або -S, використання цього параметра призведе до виведення вбудованих до системи шляхів, які команда зможе знайти.

-h, --help

Вивести текст довідки і завершити роботу.

-V, --version

Вивести дані щодо версії і завершити роботу.

ШЛЯХИ ДЛЯ ПОШУКУ ФАЙЛІВ

Типово, whereis намагається знайти файли у вбудованих до системи каталогах, які визначено за допомогою взірців із символами-замінниками. Команда спробує скористатися вмістом змінних середовища $PATH і $MANPATH, як типовими каталогами для пошуку. Найпростішим способом визначити шляхи, які буде використано, є додавання параметра -l. Результат застосування -B, -M і -S буде показано, якщо скористатися -l.

СЕРЕДОВИЩЕ

WHEREIS_DEBUG=all

вмикає показ діагностичних повідомлень.

ПРИКЛАДИ

Щоб знайти усі файли у /usr/bin, які не документовано у /usr/man/man1 або які не мають початкових кодів у /usr/src, віддайте таку команду:

cd /usr/bin whereis -u -ms -M /usr/man/man1 -S /usr/src -f *

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на https://github.com/util-linux/util-linux/issues.

ДОСТУПНІСТЬ

whereis є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1