SCP(1) General Commands Manual SCP(1)

НАЗВА

scpзахищене OpenSSH копіювання файлів

КОРОТКИЙ ОПИС

scp [-346ABCOpqRrsTv] [-c шифрування] [-D шлях_до_сервера_sftp] [-F налаштування_ssh] [-i файл_профілю] [-J призначення] [-l обмеження] [-o параметр_ssh] [-P порт] [-S програма] [-X параметр_sftp] джерело ... призначення

ОПИС

scp копіює файли між вузлами у мережі.

Для передавання даних програма scp використовує протокол SFTP з використанням з'єднання ssh(1), а також використовує той самий механізм розпізнавання користувачів та надає той самий захист, що і використаний для сеансу входу до системи.

scp проситиме ввести паролі, якщо вони потрібні для розпізнавання користувача.

Як локальну назву шляху, можна вказувати джерело і призначення, віддалений шлях із необов'язковим шляхом у форматі [користувач@]вузол:[шлях], або адресу у форматі scp://[користувач@]вузол[:порт][/шлях]. Локальні назви файлів можна зробити явними з використанням абсолютних і відносних шляхів з метою уникнення інтерпретації scp назв файлів, що містять ‘:’, як специфікатори вузла.

При копіюванні між двома віддаленими вузлами, якщо використано формат адреси, порт не можна вказувати у призначенні, якщо використано параметр -R.

Параметри є такими:

Дані при копіюванні між двома віддаленими вузлами передавати крізь локальний вузол мережі. Без цього параметра дані буде безпосередньо скопійовано між двома віддаленими вузлами. Зауважте, що при використанні застарілого протоколу SCP (з використанням прапорця -O), цей параметр вибирає пакетний режим для другого вузла, оскільки scp не може надсилати запити щодо паролів для обох вузлах. Цей режим є типовим.
Примусити scp використовувати лише адреси IPv4.
Примусити scp використовувати лише адреси IPv6.
Уможливлює переспрямування ssh-agent(1) на віддалену систему. Типовою поведінкою є робота без переспрямовування агента розпізнавання.
Вибирає пакетний режим (запобігає запитам щодо паролів).
Увімкнути стискання. Передає прапорець -C команді ssh(1), щоб увімкнути стискання.
шифрування
Вибирає шифрування, яким слід скористатися при шифруванні передавання даних. Цей параметр буде безпосередньо передано ssh(1).
шлях_на_сервері_sftp
Встановлювати з'єднання безпосередньо до локальної програми-сервера SFTP, а не віддаленої з використанням ssh(1). Цей параметр може бути корисним при діагностиці роботи клієнта і сервера.
налаштування_ssh
Вказує альтернативний файл налаштувань користувача для ssh. Цей параметр буде безпосередньо передано ssh(1).
файл_профілю
Вибирає файл, з якого буде прочитано профіль (закритий ключ) для розпізнавання за відкритим ключем. Цей параметр буде безпосередньо передано ssh(1).
призначення
Встановлювати з'єднання із вузлом призначення, спочатку встановивши scp у з'єднання із проміжним вузлом, який описано аргументом призначення, а потім встановивши переспрямовування TCP до остаточного призначення з проміжного вузла. Можна вказати декілька проміжних вузлів, відокремивши їхні записи комами. Це скорочення для визначення інструкції налаштовування ProxyJump. Цей параметр буде безпосередньо передано ssh(1).
обмеження
Обмежує використання каналу зв'язку, визначається у кбіт/с.
Скористатися застарілим протоколом SCP для передавання файлів, замість протоколу SFTP. Можливо, доведеться скористатися примусово протоколом SCP для серверів, де не реалізовано SFTP з метою забезпечення зворотної сумісності для певних взірців назв файлів із символами-замінниками і розгортання шляхів з префіксом ‘~’ для застарілих серверів SFTP.
параметр_ssh
Можна скористатися для передавання параметрів ssh у форматі, який використовує ssh_config(5). Корисно для задання параметрів, для яких немає окремих прапорців командного рядка scp. Щоб дізнатися більше про параметри з наведеного нижче списку та їхні можливі значення, ознайомтеся зі сторінкою підручника ssh_config(5).
AddressFamily
 
BatchMode
 
BindAddress
 
BindInterface
 
CanonicalDomains
 
CanonicalizeFallbackLocal
 
CanonicalizeHostname
 
CanonicalizeMaxDots
 
CanonicalizePermittedCNAMEs
 
CASignatureAlgorithms
 
CertificateFile
 
CheckHostIP
 
Ciphers
 
Стискання
 
ConnectionAttempts
 
ConnectTimeout
 
ControlMaster
 
ControlPath
 
ControlPersist
 
GlobalKnownHostsFile
 
GSSAPIAuthentication
 
GSSAPIDelegateCredentials
 
HashKnownHosts
 
Host
 
HostbasedAcceptedAlgorithms
 
HostbasedAuthentication
 
HostKeyAlgorithms
 
HostKeyAlias
 
Hostname
 
IdentitiesOnly
 
IdentityAgent
 
IdentityFile
 
IPQoS
 
KbdInteractiveAuthentication
 
KbdInteractiveDevices
 
KexAlgorithms
 
KnownHostsCommand
 
LogLevel
 
MACs
 
NoHostAuthenticationForLocalhost
 
NumberOfPasswordPrompts
 
PasswordAuthentication
 
PKCS11Provider
 
Port
 
PreferredAuthentications
 
ProxyCommand
 
ProxyJump
 
PubkeyAcceptedAlgorithms
 
PubkeyAuthentication
 
RekeyLimit
 
RequiredRSASize
 
SendEnv
 
ServerAliveInterval
 
ServerAliveCountMax
 
SetEnv
 
StrictHostKeyChecking
 
TCPKeepAlive
 
UpdateHostKeys
 
User
 
UserKnownHostsFile
 
VerifyHostKeyDNS
 
порт
Визначає порт, з яким слід встановити з'єднання на віддаленому вузлі. Зауважте, що цей параметр вказують із використанням великої літери ‘P’, оскільки параметр з малою -p вже зарезервовано для збереження часових позначок та бітів режиму доступу для файла.
Зберігає часові позначки змін, часові позначки доступу та біти режиму доступу до файла з початкового файла.
Режим без повідомлень: вимикає смужку поступу, а також попередження та діагностичні повідомлення від ssh(1).
Виконує копіювання між двома віддаленими вузлами шляхом встановлення з'єднання із початковим вузлом і виконання на ньому scp. Це потребує, можливості розпізнавання для scp, який запущено на початковому вузлі, на вузлі призначення без використання пароля.
Рекурсивно копіювати цілі каталоги. Зауважте, що scp переходитиме за символічними посиланнями, які буде виявлено під час обходу ієрархії каталогів.
програма
Назва програми, якою слід скористатися для шифрованого з'єднання. Програма має обробляти параметри ssh(1).
Вимкнути строгу перевірку назв файлів. Типово, при копіювання файлів з віддаленого вузла до локального каталогу scp перевіряє, чи збігаються назви отриманих файлів із назвами файлів, щодо яких було надіслано запит у командному рядку, для запобігання надсиланню з віддаленого кінця зв'язку неочікуваних або небажаних файлів. Через відмінності у тому, як різні операційні системи і командні оболонки інтерпретують символи-замінники у назвах файлів, ці перевірки можуть спричинити відмову у передаванні бажаних файлів. Цей параметр вимикає перевірки за рахунок повної впевненості щодо того, що сервер не надішле файлів із неочікуваними назвами.
Режим докладних повідомлень. Наказує scp та ssh(1) виводити діагностичні повідомлення щодо поступу обробки завдань. Корисно для діагностики з'єднання і проблем із налаштуваннями.
параметр_sftp
Вказати параметр, який керує аспектами поведінки протоколу SFTP. Коректними варіантами є такі:
ктьзапитів=значення
Керує кількістю паралельних запитів щодо читання або запису SFTP, які одночасно може бути використано під час отримання або вивантаження даних. Типово, паралельних активних запитів може бути не більше 64.
буфер=значення
Керує максимальним розміром буфера для однієї використаної дії з читання-запису SFTP під час отримання або вивантаження даних. Типово, буде використано буфер у 32 кБ.

СТАН ВИХОДУ

The scp utility exits 0 on success, and >0 if an error occurs.

ДИВ. ТАКОЖ

sftp(1), ssh(1), ssh-add(1), ssh-agent(1), ssh-keygen(1), ssh_config(5), sftp-server(8), sshd(8)

ЖУРНАЛ

scp засновано на програмі rcp у початковому коді BSD від Ради регентів Університету Каліфорнії.

З часу випуску OpenSSH 9.0 scp типово використовує для передавання даних протокол SFTP.

АВТОРИ

Timo Rinne <tri@iki.fi> Tatu Ylonen <ylo@cs.hut.fi>

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Застарілий протокол SCP (який вибирають за допомогою прапорця -O) потребує виконання командної оболонки віддаленого користувача для виконання встановлення відповідності за взірцями на основі glob(3). Для цього потрібна ретельна нейтралізація усіх символів, які мають особливе призначення у віддаленій командній оболонці, зокрема нейтралізації символів лапок.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org

$Mdocdate: 16 грудня 2022 року $ Linux 6.7.0-arch3-1