locate(1) General Commands Manual locate(1)

НАЗВА

locate — пошук файлів за назвою

КОРОТКИЙ ОПИС

locate [ПАРАМЕТР]... ВЗІРЕЦЬ...

ОПИС

locate виконує читання однієї або декількох баз даних, які приготовано за допомогою updatedb(8), і записує назви файлів, які відповідають принаймні одному із ВЗІРЦІВ до стандартного виведення, по одному на рядок.

Якщо не вказано --regex, у ВЗІРЦЯХ можуть міститися символи-замінники. Якщо у ВЗІРЦІ не міститься символів-замінників, locate поводиться так, наче було вказано *ВЗІРЕЦЬ*.

Типово, locate не перевіряє, чи все ще існують файли, записи яких виявлено у базі даних (але усі батьківські каталоги мають існувати, якщо базу даних було зібрано з використанням --require-visibility no). locate нічого не повідомлятиме про файли, які було створено після моменту останнього оновлення відповідної бази даних.

СТАН ВИХОДУ

locate виходить із кодом стану 0, якщо буде знайдено будь-який відповідник або якщо locate було викликано із одним з таких параметрів: --limit 0, --help, --statistics або --version. Якщо відповідника знайдено не буде або якщо трапиться критична помилка, locate завершить роботу із кодом стану 1.

Помилки під час читання бази даних не вважаються критичними: пошук продовжується у інших вказаних базах даних, якщо такі існують.

ПАРАМЕТРИ

Вивести лише записи, які відповідають усім ВЗІРЦЯМ, а не лише одному, як у типовому випадку.
Встановлювати відповідність вказаним взірцям лише за базовою назвою. Це протилежність до параметра --wholename.
Замість записування назв файлів до стандартного виведення, записати лише кількість знайдених записів.
Замінити типову базу даних на ШЛЯХ_ДО_БД. ШЛЯХ_ДО_БД має бути списком назв файлів баз даних, які відокремлено :. Якщо вказано декілька параметрів --database, результатом буде поєднання даних з окремих шляхів.

Порожню назву бази даних буде замінено на типову базу даних. Назва файла бази даних - вказує на стандартне джерело вхідних даних. Зауважте, що базу даних може бути прочитано зі стандартного джерела вхідних даних лише один раз.

Вивести лише записи, які посилаються на файли, які існують на момент запуску locate.
При перевірці існування файлів (якщо вказано параметр --existing) переходити за кінцевими символічними посиланнями. Таким чином можна усунути із виведених даних пошкоджені символічні посилання.

Це типова поведінка. Встановити протилежну поведінку можна за допомогою параметра --nofollow.

Записати до стандартного виведення резюме щодо доступних параметрів і завершити роботу з кодом успіху.
Ігнорувати відмінності у регістрі символів для взірців пошуку.
Вийти з кодом стану успіху після того, як буде знайдено ОБМЕЖЕННЯ записів. Якщо вказано параметр --count, кількість результатів також буде обмежено значенням ОБМЕЖЕННЯ.
Буде проігноровано, призначено для сумісності з locate для BSD і GNU
При перевірці існування файлів (якщо вказано параметр --existing) не переходити за кінцевими символічними посиланнями. Таким чином можна включити до виведених даних пошкоджені символічні посилання.

Це протилежність до параметра --follow.

-0, --null
Відокремити запис у виведених даних за допомогою символу ASCII NUL , а не записувати кожен запис до окремого рядка. Цей параметр створено для реалізації взаємодії з параметром --null GNU xargs(1).
Записувати до стандартного виведення щодо кожної прочитаної бази даних замість пошуку для файлів і завершити роботу із кодом успіху.
Не записувати повідомлення щодо помилок, які сталися під час читання і обробки баз даних.
Шукати з використанням базового формального виразу ФОРМАЛЬНИЙ_ВИРАЗ. Якщо використано цей параметр, не можна використовувати ВЗІРЕЦЬ. Цей параметр можна вказувати декілька разів у одній команді.
Вважати усі ВЗІРЦІ розширеними формальними виразами.
Буде проігноровано, призначено для сумісності з locate для BSD і GNU
Записати відомості щодо версії і умов ліцензування locate до стандартного виведення і завершити роботу із кодом успіху.
Встановлювати відповідність до повної назви шляху для вказаних взірців.

Це типова поведінка. Встановити протилежну поведінку можна за допомогою параметра --basename.

ПРИКЛАДИ

Щоб виконати пошук файла за точною назвою НАЗВА (не *NAME*), скористайтеся

locate -b '\НАЗВА'
Оскільки \ є символом-замінником, це вимикає неявну заміну запису НАЗВА на *НАЗВА*.

ФАЙЛИ

/var/lib/mlocate/mlocate.db
База даних, у якій типово виконуватиметься пошук.

СЕРЕДОВИЩЕ

Шлях до додаткових баз даних, які буде додано до типової бази даних або баз даних, які вказано за допомогою параметра --database.

ПРИМІТКИ

Порядок, у якому виконуватиметься обробка бажаних баз даних, є невизначеним. Це надає locate можливість переупорядкувати шляхи до баз даних з міркувань безпеки.

locate намагається бути сумісною із slocate (без параметрів, які використовують для створення баз даних) і GNU locate, саме у цьому порядку. Це причина реалізації непрактичного типового параметра --follow і плутаного набору параметрів --regex і --regexp.

Коротка версія параметра -r є несумісною із GNU locate, де вона відповідає параметру --regex. Для уникнення проблем користуйтеся довгими назвами параметрів.

Використання змінної середовища LOCATE_PATH призводить до заміни типової бази даних у locate для BSD і GNU , а у цій версії slocate її записи додаються до записів з інших баз даних.

АВТОР

Miloslav Trmac <mitr@redhat.com>

ДИВ. ТАКОЖ

updatedb(8)

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

Вересень 2012 року mlocate