IPCRM(1) Команди користувача IPCRM(1)

НАЗВА

ipcrm — вилучення певних ресурсів IPC

КОРОТКИЙ ОПИС

ipcrm [параметри]

ipcrm [shm|msg|sem] ідентифікатор ...

ОПИС

ipcrm вилучає об'єкти міжпроцесорного обміну даними System V (IPC) і пов'язані із ними структури даних з системи. Для вилучення таких об'єктів вам потрібні права надкористувача, створювача або власника об'єкта.

Об'єкти IPC System V належать до трьох типів: спільна пам'ять, черги повідомлень та семафори. Вилучення об'єкта черги повідомлень або семафора є негайним (незалежно від того, чи утримує ідентифікатор IPC для об'єкта якийсь процес). Об'єкт спільної пам'яті буде вилучено, лише після того, як усі долучені до нього процеси від'єднають (shmdt(2)) об'єкт від свого простору віртуальних адрес.

Передбачено підтримку двох стилів синтаксису. Старий історичний синтаксис Linux визначає трилітерні ключові слова, які вказують, який клас об'єкта слід вилучити, і один або декілька ідентифікаторів IPC для об'єктів цього типу.

Сумісний із SUS синтаксис уможливлює визначення нуля або більшої кількості об'єктів усіх трьох типів в одному рядку команди, а об'єкти визначаються ключем або ідентифікатором (див. нижче). І ключі, і ідентифікатори може бути вказано у формі десяткового, шістнадцяткового (вказаного із початковим «0x» або «0X») або вісімкового (вказаного із початковим «0») числа.

Подробиці вилучення описано на сторінках підручника shmctl(2), msgctl(2) і semctl(2). Опис ідентифікаторів і ключів наведено на сторінці підручника ipcs(1).

ПАРАМЕТРИ

-a, --all [shm] [msg] [sem]

Вилучити усі ресурси. Якщо надано аргумент параметра, вилучення буде виконано лише для вказаного типу ресурсів.

Увага! Не використовуйте -a, якщо ви не певні щодо того, як програмне забезпечення, яке використовує ресурси, може реагувати на вилучення об'єктів. Деякі програми створюють такі ресурси під час запуску і можуть не містити коду для обробки неочікуваного зникнення ресурсів.

-M, --shmem-key ключ-shm

Вилучити спільний сегмент пам'яті, створений за допомогою ключа-shm, після того, як буде виконано останнє від'єднання.

-m, --shmem-id ідентифікатор-shm

Вилучити спільний сегмент пам'яті, визначений за допомогою ідентифікатора-shm, після того, як буде виконано останнє від'єднання.

-Q, --queue-key ключ-повідомлення

Вилучити чергу повідомлення, яку створено за допомогою ключа-повідомлення.

-q, --queue-id ідентифікатор-повідомлення

Вилучити чергу повідомлення, яку вказано за допомогою ідентифікатора-повідомлення.

-S, --semaphore-key ключ-семафора

Вилучити семафор, який створено за допомогою ключа-семафора.

-s, --semaphore-id ідентифікатор-семафора

Вилучити семафор, який вказано за допомогою ідентифікатора-семафора.

-h, --help

Вивести текст довідки і завершити роботу.

-V, --version

Вивести дані щодо версії і завершити роботу.

ПРИМІТКИ

У її перших реалізаціях для Linux в ipcrm було використано застарілий синтаксис, який показано у другому рядку розділу КОРОТКИЙ ОПИС. На сьогодні, було додано можливості, які є у інших реалізаціях ipcrm для *nix, а саме можливість вилучати ресурси за ключем (а не лише ідентифікатором) і враховувати їхній синтаксис рядка команди. Для зворотної сумісності передбачено підтримку попереднього синтаксису.

ДИВ. ТАКОЖ

ipcmk(1), ipcs(1), msgctl(2), msgget(2), semctl(2), semget(2), shmctl(2), shmdt(2), shmget(2), ftok(3), sysvipc(7)

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на https://github.com/util-linux/util-linux/issues.

ДОСТУПНІСТЬ

ipcrm є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Andriy Rysin <arysin@gmail.com> і Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1