SDCV(1) General Commands Manual SDCV(1)

sdcv - консольна версія Зоряного словника [Stardict]

sdcv [ options ] [list of words]

sdcv sdcv проста, міжплатформена текстова утиліта для роботи із словниками у форматі Зоряного словника [StarDict]. Слово зі "списку слів", може бути рядком з початковим слешем '/' щоб задіяти нечіткий пошуковий алгоритм, рядок, може містити '?' і '*' для використання пошуку з регулярними виразами. Утиліта працює в діалоговому та не в інтерактивному режимах. Щоб вийти з діалогового режиму натискають Ctrl+D. У діалоговому режимі, якщо sdcv був скомпільований з підтримкою бібліотеки readline, Ви можете використовувати клавіші ДОГОРИ та ВНИЗ для роботи з хронологією.

відображає повідомлення довідки та виходить
відображає версію та виходить
відображає список доступних словників та виходить
для пошуку з використанням лише словника з цим іменем(bookname)
для використання в скриптах
Заставити sdcv розмовляти не в системному кодуванні locale, а робити вивід в utf8
Заставити sdcv слухати не в системному кодуванні locale, а припускати що це ввід в utf8
Використовуйте цю теку як шлях до теки даних зоряного словника [stardict]. Це значає, що sdcv шукає словники у теці data-dir/dic.

/usr/share/stardict/dic
$(XDG_DATA_HOME)/stardict/dic

Місце, де sdcv очікує знайти словники. Замість шляху /usr/share/stardict/dic Ви можете використовувати все, що Ви хочете, лише встановіть змінну оточення STARDICT_DATA_DIR. Наприклад, якщо Ви маєте словники у теці /mnt/data/stardict-dicts/dic, встановіть STARDICT_DATA_DIR у /mnt/data/stardict-dicts.

$(XDG_DATA_HOME)/sdcv_history

Цей файл містить останні $(SDCV_HISTSIZE) слова, які Ви шукали з sdcv. SDCV використовує цей файл при умові, якщо sdcv був скомпільований з підтримкою бібліотеки readline.

Змінні оточення для sdcv:

Якщо встановлена, sdcv використає цю змінну як теку даних, це означає, що sdcv шукатиме словники у $STARDICT_DATA_DIR/dic
Якщо встановлена, sdcv писатиме у $(XDG_DATA_HOME)/sdcv_history лише останні $(SDCV_HISTSIZE) слова, які Ви шукали з sdcv. Якщо не встановлена, то збірігатиметься останніх 2000 слів у $(XDG_DATA_HOME)/sdcv_history.

Звіти про помилки висилайте на адресу dushistov на mail крапка ru. Не забувайте включати слово "sdcv" десь у полі "Тема:".

Эвгений А. Душистов, Hu Zheng

stardict(1), http://sdcv.sourceforge.net/, http://stardict.sourceforge.net

2004-12-06 sdcv-0.4