KILL(1) General Commands Manual KILL(1)

НАЗВА

kill — надсилання сигналу одному процесу або декільком процесам

КОРОТКИЙ ОПИС

kill [-q значення|--queue значення] pid ...

kill -сигнал [-q значення|--queue значення] pid-або-pgid ...
kill -s сигнал [-q значення|--queue значення] pid-або-pgid ...
kill --signal сигнал [-q значення|--queue значення] pid-або-pgid ...

kill -l [сигнал]
kill --list [сигнал]

kill -L
kill --table

ОПИС

kill надсилає сигнал одному або декільком процесам за pid або pgid, ідентифікатором процесу або групи процесів. На сторінці signal(7) наведено пояснення щодо діапазону та поведінки сигналів. Типовим сигналом для kill є TERM. Для отримання списку доступних сигналів скористайтеся параметром -l або -L. Зокрема, корисними сигналами є HUP, INT, KILL, STOP, CONT та 0. Сигнали можна вказати у числовій формі, у формі назви або у формі назви з префіксом “SIG”. Приклад: -9, -SIGKILL та -KILL є еквівалентними формами. Від'ємний операнд вибирає групу процесів; див. стовпчик PGID у результатах роботи команди ps(1). Значення pid, яке дорівнює -1 є особливим; воно вказує на усі процеси, окрім самого процесу kill та init(8).

При використанні параметра -q програма скористається альтернативним методом сигналізації для додаткової передачі інтегрального значення до процесу, що отримує дані. Якщо цей процес встановив обробник для сигналу та вказав прапорець SA_SIGINFO для sigaction(2), тоді він може отримати цю інформацію через поле si_value структури siginfo_t .

ПАРАМЕТРИ

-сигнал
Надіслати сигнал за назвою або номером, як описано вище. Якщо сигнал дорівнює 0 (нулеві), kill не надсилає сигнал, але все одно перевіряє свої операнди; така поведінка дозволяє функції виклику перевірити, чи існують вказані pid та/або pgid, і програма має дозвіл надсилати їм сигнали.
Скористайтеся sigqueue(3), замість kill(2), щоб додатково надіслати значення кожному pid або pgid.
Без аргументів, виводить список назв сигналів. Необов'язковий аргумент змушує kill перетворювати вказаний сигнал з форми назви на числову форму або навпаки, якщо це доречно, і повідомляти про перетворення.
Вивести список назв сигналів у форматі таблиці.

ЗАУВАЖЕННЯ

В оболонці (інтерпретаторі командного рядка) часто може бути вбудована команда “kill”. Щоб позбутися конфлікту команд, вам слід запускати описану тут команду як /bin/kill.

Якщо ви використовуєте негативний операнд, спочатку вкажіть сигнал за назвою або номером, щоб kill міг відрізнити його від групи процесів. Наприклад, команда “kill 123 -9” є неоднозначною; це може означати припинення роботи процесу 123 за допомогою сигналу 9 або завершення процесу 123 і групи процесів 9 за допомогою типового сигналу.

ПРИКЛАДИ

Надіслати усім доступним процесам сигнал припинення роботи.
Повідомити назву, що відповідає номеру сигналу 11.
Надіслати процесам 123 і 543 типовий сигнал, SIGTERM.
Надіслати сигнал SIGTERM групі процесів 123.

ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ

kill(2), killall(1), nice(1), pkill(1), renice(1), signal(7), sigqueue(3), skill(1)

Як надіслати звіт про вади

Про вади, будь ласка, повідомляйте на адресу procps@freelists.org.

27 грудня 2023 року procps-ng