CHMEM(8) Керування системою CHMEM(8)

НАЗВА

chmem — налаштовування пам'яті

КОРОТКИЙ ОПИС

chmem [-h] [-V] [-v] [-e|-d] [РОЗМІР|ДІАПАЗОН -b ДІАПАЗОН-БЛОКІВ] [-z ЗОНА]

ОПИС

Програма chmem встановлює активний або вимкнений стан для певного розміру або діапазону пам'яті.

•Вказати РОЗМІР як <розмір>[m|M|g|G]. З m або M, <розмір> вказуватиме розмір пам'яті у МіБ (1024 x 1024 байтів). З g або G <розмір> вказуватиме розмір пам'яті у ГіБ (1024 x 1024 x 1024 байтів). Типовою одиницею є МіБ.
•Вказати ДІАПАЗОН у формі 0x<початок>-0x<кінець>, як його показано у виведених командою lsmem(1) даних. <початок> є шістнадцятковою адресою першого байта, а <кінець> є шістнадцятковою адресою останнього байта у діапазоні пам'яті.
•Вказати ДІАПАЗОН-БЛОКІВ у формі <перший>-<останній> або <блок> у форматі виведених командою lsmem(1) даних. <преший> є номером першого блоку пам'яті, а <останній> — номером останнього блоку у діапазоні пам'яті. Крім того, можна задати один окремий блок. ДІАПАЗОН-БЛОКІВ потребує параметра --blocks.
•Вказати ЗОНУ як назву зони пам'яті, відповідно до даних, які виводить команда lsmem -o +ZONES. У виведених даних будуть одна або декілька коректних зон пам'яті для кожного діапазону пам'яті. Якщо буде виведено декілька зон, поточний діапазон пам'яті належить першій зоні. Типово, chmem встановлюватиме активний стан для зони Movable, якщо така є серед коректних зон. Цю типову поведінку можна змінити за допомогою параметра --zone із зазначенням іншої коректної зони. Для створення «бульбашок» пам'яті рекомендують вибирати зону Movable для переведення пам'яті в активний або неактивний стан, якщо це можливо. Пам'ять у цій зоні набагато більш придатна для повторного переведення у неактивний стан, але її не можна використовувати для довільного розподілу ядром, лише для придатних до перенесення сторінок (наприклад, анонімних сторінок та сторінок кешу сторінок). Скористайтеся параметром --help для перегляду усіх доступних зон.

РОЗМІР і ДІАПАЗОН має бути вирівняно до розміру блоку пам'яті Linux, як це можна бачити у виведених командою lsmem(1) даних.

Причини помилок при переведенні пам'яті в активний режим можуть бути різними. У віртуалізованих системах причиною помилки може бути те, що у гіпервізора лишилося недостатньо пам'яті, наприклад, через інтенсивне надмірне використання. Причиною помилок при переведенні пам'яті у неактивний режим може бути те, що Linux не може вивільнити пам'ять. Якщо в активний або неактивний стан може бути переведено лише частину вказаного об'єму пам'яті, програма повідомить вам, скільки пам'яті було переведено в активний або неактивний стан, замість вказаного об'єму.

При переведенні пам'яті в активний стан chmem починає з блоків із найменшими номерами. При переведенні пам'яті у неактивний стан chmem починає з блоків із найбільшими номерами.

ПАРАМЕТРИ

-b, --blocks

Скористатися параметром ДІАПАЗОН-БЛОКІВ замість ДІАПАЗОН або РОЗМІР для параметрів --enable і --disable.

-d, --disable

Встановити для вказаного _ДІАПАЗОНУ_, _РОЗМІРУ або ДІАПАЗОНУ-БЛОКІВ_ стан «неактивний».

-e, --enable

Встановити для вказаного _ДІАПАЗОНУ_, _РОЗМІРУ або ДІАПАЗОНУ-БЛОКІВ_ стан «активний».

-z, --zone

Вибрати ЗОНУ пам'яті, у якій слід встановити для ДІАПАЗОНУ, РОЗМІРУ або ДІАПАЗОНУ-БЛОКІВ пам'яті стан «активний» або «неактивний». Типово, для пам'яті буде встановлено стан «активний» у зоні Movable, якщо це можливо.

-v, --verbose

Режим докладних повідомлень. Наказує chmem виводити діагностичні повідомлення щодо поступу роботи програми.

-h, --help

Вивести текст довідки і завершити роботу.

-V, --version

Вивести дані щодо версії і завершити роботу.

СТАН ВИХОДУ

У chmem передбачено такі значення стану виходу:

0

успіх

1

невдача

64

частковий успіх

ПРИКЛАДИ

chmem --enable 1024

Ця команда надішле запит щодо надання 1024 МіБ пам'яті.

chmem -e 2g

Ця команда надішле запит щодо надання 2 ГіБ пам'яті.

chmem --disable 0x00000000e4000000-0x00000000f3ffffff

Ця команда наказує перевести діапазон пам'яті, що починається з 0x00000000e4000000 і завершується 0x00000000f3ffffff, у стан «неактивний».

chmem -b -d 10

Ця команда наказує перевести блок пам'яті із номером 10 у стан «неактивний».

ДИВ. ТАКОЖ

lsmem(1)

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на https://github.com/util-linux/util-linux/issues.

ДОСТУПНІСТЬ

chmem є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1