CHCPU(8) Керування системою CHCPU(8)

НАЗВА

chcpu — налаштовування процесорів

КОРОТКИЙ ОПИС

chcpu -c|-d|-e|-g список-процесорів

chcpu -p режим

chcpu -r|-h|-V

ОПИС

chcpu може вносити зміни до стану процесорів. Програма може вмикати або вимикати процесори, шукати нові процесори, змінювати режим розподілу у базовому гіпервізорі і забирати процесори у гіпервізора (налаштовувати) або повертати процесори гіпервізору (скасовувати налаштовування).

У деяких параметрів є аргумент список-процесорів. Скористайтеся цим аргументом для визначення списку відокремлених комами процесорів. Список може містити адреси окремих процесорів або діапазони адрес. Наприклад, 0,5,7,9-11 застосує команду до процесорів із адресами 0, 5, 7, 9, 10 і 11.

ПАРАМЕТРИ

-c, --configure список-процесорів

Налаштувати вказані процесори. Налаштовування процесора означає, що гіпервізор бере процесор з буфера процесорів і призначає його до віртуального апаратного забезпечення, на якому працює ядро.

-d, --disable список-процесорів

Вимкнути вказані процесори. Вимикання процесора означає, що ядро переводить його до стану недоступності.

-e, --enable список-процесорів

Увімкнути вказані процесори. Вмикання процесора означає, що ядро встановлює для нього стан доступності. Процесор має бути налаштовано — див. -c — перш ніж його можна буде увімкнути.

-g, --deconfigure список-процесорів

Скасувати налаштовування вказаних процесорів. Скасовування налаштовування процесорів означає, що гіпервізор вилучає процесор з віртуального апаратного забезпечення, на якому запущено Linux і повертає процесор до буфера процесорів. Процесор має бути недоступним, див. -d, перш ніж налаштовування процесора може бути скасовано.

-p, --dispatch режим

Встановити режим розподілу процесорів (поляризацію). Цей параметр працює, лише якщо в архітектурі апаратного забезпечення і у гіпервізорі передбачено поляризацію процесорів. Доступними є такі режими:

horizontal

Навантаження розподіляється між усіма доступними процесорами.

vertical

Навантаження концентрується на декількох процесорах.

-r, --rescan

Увімкнути повторне сканування процесорів. Після повторного сканування ядро Linux розпізнаватиме нові процесори. Скористайтеся цим параметром у системах, де не передбачено автоматичного виявлення нових долучених процесорів.

-h, --help

Вивести текст довідки і завершити роботу.

-V, --version

Вивести дані щодо версії і завершити роботу.

СТАН ВИХОДУ

У chcpu передбачено такі значення стану виходу:

0

успіх

1

невдача

64

частковий успіх

АВТОРИ

Heiko Carstens <heiko.carstens@de.ibm.com>

АВТОРСЬКІ ПРАВА

Авторські права належать корпорації IBM, 2011

ДИВ. ТАКОЖ

lscpu(1)

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на https://github.com/util-linux/util-linux/issues.

ДОСТУПНІСТЬ

chcpu є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1