ADJTIME_CONFIG(5) Формати файлів ADJTIME_CONFIG(5)

НАЗВА

adjtime_config — відомості щодо параметрів апаратного годинника та коефіцієнта відхилення

КОРОТКИЙ ОПИС

/etc/adjtime

ОПИС

Файл /etc/adjtime містить описові відомості щодо параметра апаратного режиму годинника і коефіцієнт відхилення годинника. Файл є придатним до читання і запису з боку hwclock(8) і читання з боку програм, подібних до rtcwake, для отримання режиму часу годинника реального часу.

Файл, зазвичай, розташовано в /etc, але інструменти, подібні до hwclock(8) або rtcwake(8), можуть використовувати альтернативне місце з рядка команди, якщо доступ до запису до /etc є небажаним. Типовим є режим годинника «UTC», якщо файла немає.

Апаратний годинник, зазвичай, не є дуже точним. Втім, більшу частину похибок можна повністю передбачити — годинник поспішає або запізнюється на той самий проміжок часу кожного дня. Таке відхилення називається систематичним. Програма hwclock(8) зберігає певні історичні дані у файлі /etc/adjtime. Щоб дізнатися більше, ознайомитеся із розділами «Функція Adjust» та «*The Adjtime File*» зі сторінки підручника щодо hwclock(8).

У файлі adjtime використано кодування ASCII.

До першого рядка

Три числа, які відокремлено пробілами:

*коефіцієнт відхилення*

систематична швидкість відхилення у секундах на добу (десяткове число з рухомою крапкою)

останній момент коригування

число секунд — результат — з 1969 UTC найсвіжішого коригування або калібрування (десяткове ціле число)

стан коригування

нуль (для сумісності з clock(8)), як десятковий дріб із рухомою крапкою

Другий рядок

останній момент калібрування

Число секунд — результат — з 1969 року UTC з моменту останнього калібрування. Нуль, якщо калібрування ще не виконувалося або відомо, що усі попередні калібрування були спірними (наприклад, оскільки в апаратному годиннику було виявлено, з часу калібрування, некоректне значення часу). Це десяткове ціле число.

Третій рядок

режим годинника

Підтримуваними значеннями є UTC і LOCAL. Повідомляє, у якому режимі працює апаратний годинник, всесвітнього координованого часу чи місцевого часу. Ви можете завжди перевизначити це значення за допомогою параметрів у рядку команди hwclock(8).

ФАЙЛИ

/etc/adjtime

ДИВ. ТАКОЖ

hwclock(8), rtcwake(8)

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на https://github.com/util-linux/util-linux/issues.

ДОСТУПНІСТЬ

adjtime_config є частиною пакунка util-linux, який можна завантажити з Linux Kernel Archive https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1